Наши товары
Наши новости
Стоимость газобетона Аэрок увеличится на +48 грн /1 м3 с 01 марта 2021

Администрация завода Аэрок приняла решение поднять цену газобетона на +48 грн за 1 м3. Ориентированная стоимость газобетона составит 1740 грн с 1 марта 2021.

Газоблок дорожает 01.07.2020 на +48 грн

01.07.2020 года произойдет очередное подорожание газоблок Аэрок.

корзина
0 товар(ов) - 0.00 грн.
Ваша корзина пуста

Шамотна цегла як вибрати якісну, а не браковану

  • 23 октября 2019 в 15:51:31
  • Комментарии :0
  • Просмотров: 687
  • 0
 

Шамотна цегла є одним з видів вогнетривких каменів, які активно використовуються в приватному і промисловому будівництві. Шамот виробляють методом термічної обробки спеціальної суміші, в складі якої присутні шамотний порошок і вогнетривка глина.

Завдяки значному вмісту шамоту, будівельний матеріал набуває особливих якостей. Варто відзначити, що в готових блоках може міститися до 70% шамоту. Вогнестійка шамотна цегла найчастіше застосовується для зведення різних конструкцій, які в першу чергу піддаються впливу полум'я і підвищеної температури. Саме її зазвичай вибирають для зведення лазень, печей і камінів.

Основні характеристики

1) Вогнестійкість. Вона дуже стійка до високої температури і відкритого полум'я. На відміну від стандартної, вогнетривка шамотна цегла витримує нагрівання до 1600 ° C. При цьому вона не руйнується.

2) Стійкість до температурних перепадів. У такої цегли особлива стійкість до сильних температурних коливань при частій і різкій зміні тепла і холоду. Завдяки цьому вона є незамінною при зведенні димоходу.

3) Підвищена теплопровідність. Завдяки можливості вбирати і довго зберігати тепло, шамотні блоки можна використовувати для кладки домашніх печей і камінів. Це властивість стає можливим завдяки підвищеній щільності матеріалу.

4) Легкість. Вага даного матеріалу знаходиться в межах від 2,4 до 6 кг, але все визначається його пористістю. Якщо ви плануєте побудувати піч, необхідно врахувати, що пористі шамотні цеглини по вазі виграють, але вони гірше тримають тепло. В результаті піч швидше охолоджується. При використанні легкої вогнетривкої цегли в той же час можна істотно підвищити поверхню нагрівання.

5) Стійкість до впливу кислот і лугу. Це якість дає можливість використовувати шамотну цеглу в промисловому будівництві, якщо мова йде про склодувні і металургійні підприємства. Її також використовують при зведенні печей для приватного випалу металевих і скляних предметів.

6) Підвищена міцність. Цю якість потрібно враховувати при розрахунку матеріалів і побудові креслень, оскільки шамотні блоки погано піддаються розрізанню, через що буває складно домогтися рівного зрізу. Проте сьогодні заводи випускають досить великий спектр виробів за габаритами та формами, що дає можливість вирішити проблему з потрібними параметрами.

7) Естетична привабливість. Підвищена міцність і пластичність шамоту забезпечують готовій вогнетривкій цеглі акуратність і привабливий зовнішній вигляд. А це дає можливість її використання не тільки у внутрішньому, але і в зовнішньому оздобленні.

Всі, хто планує самостійну викладку каміна або печі, стикаються з питанням, чи використовувати виключно вогнетривку цеглу або застосовувати її в поєднанні зі звичайною цеглою для оздоблення. На це питання однозначної відповіді не існує. Шамотний камінь зовні привабливий. Багатьом подобається шорсткість його поверхні, адже він сприймається як природний.

Цей матеріал може мати різні піщані відтінки, починаючи від світло-коричневого і закінчуючи жовто-піщаним, тому сьогодні шамот знаходить широке застосування не тільки в якості вогнетривкого, але і в якості декоративного будматеріалу. Під час кладки застосовують спеціальний розчин, який посилює основні його якості, включаючи вогнетривкість і стійкість до температурних перепадів.

Як вибрати якісну продукцію?

Тільки якісна продукція має перераховані вище корисні характеристики. Якщо технологія виробництва буде порушена, готова цегла втратить близько 75% позитивних властивостей. З цієї причини необхідно знати основні відмінності якісного шамоту і вміти розпізнавати їх під час покупки. Виготовлена з використанням шамотного порошку цегла повинна відрізнятися геометрично правильною формою і мати тонкі грані. Поверхня повинна бути трохи шорсткою із зернистою структурою.

У деяких випадках на поверхні переважає більш темне забарвлення. При цьому вона покривається скляною гладкою плівкою. Це буває викликано тим, що шамот передержали під час випалу в печі. У перепаленої цегли велика міцність, але через гладкість поверхні не відбувається якісного зчеплення з розчином, в результаті чого готова конструкція виходить крихкою. Однак така цегла може використовуватися при зведенні фундаменту.

Якщо постукати по добре обпаленій цеглі, вона видасть металевий і дзвінкий звук. Під час падіння вона не розсиплеться на порох, а розпадеться на великі елементи. Якщо ж цегла кришиться при падінні і при ударі чується глухий звук, перед вами недостатньо обпалена цегла. Проблеми цього матеріалу будуть полягати в підвищеній гігроскопічності, невисокій міцності і недостатній теплопровідності.

Основні види шамотної цегли.

Багато виробників пішли назустріч покупцям і почали випускати шамотний камінь різних видів, що відрізняються за формою, вагою та розміром, а також за технологіями виготовлення і ступеня пористості. На сьогоднішній день на будівельному ринку представлені наступні форми шамоту:

- пряма;
- арочна;
- трапецієподібна;
- клиноподібна.

Завдяки цьому різноманіттю форм з'явилася можливість зводити споруди зі складною конструкцією.

Виділяють наступні види шамотного каменю з різним відсотком пористості:

- ультралегка (більше 85%);
- легка (45-85%);
- підвищеної пористі (30-45%);
- середньої щільності (20-30%);
- ущільнена (16-20%);
- щільна (10-16%);
- високощільна (3-10%);
- особливо щільна (менше 3%).

Подібні якості дають можливість зрозуміти, яку марку краще вибрати для зведення конкретних споруд.

Що стосується способу формування цегли, виділяють наступні варіанти:

1) мотодом плавлення;
2) методом лиття;
3) гарячопресована;
4) термопластична пресована;
5) формована з використанням пластичного або напівсухого методу.

Технологи великих заводів продовжують розробляти нові варіанти виробів. Вони додають до складу нові компоненти, які покращують його якість. До того ж поліпшується технологія виробництва, що дає можливість отримувати продукцію з незвичайними властивостями. Так, з'явився шамот, що має здатність переносити екстремально низьку температуру.

Марки шамотного каменю

Кожен вогнетривкий блок з шамоту має своє маркування.
По ньому можна визначити основні параметри і технічні характеристики представленого матеріалу. На сьогоднішній день існують наступні марки:

ША, ШБ і ШАК.

Це відповідні для універсального використання блоки, які часто купують для викладки камінів і печей. Вони володіють підвищеними характеристиками міцності і витримують збільшення температури до 1600 ° C.

ШВ і ШУС.
Всі вони мають високу теплоємність, завдяки чому їх часто використовують в промисловості.

ПБ. Ці вироби часто використовують для викладки печей-барбекю.
ПВ. Ці вироби використовують для влаштування внутрішніх стінок каміна чи димаря.
ШК. Ця марка використовується для зведення виробляючого кокс агрегату.
ШЛ. Це легкі цеглини, які активно використовуються для футерування різних видів печей, що мають температуру нагрівання не більше 1300 ° C.
ШЦУ. Це торцеві двосторонні блоки, які використовуються для кладки обертових печей.

Таким чином, при виборі шамотної цегли необхідно керуватися різними параметрами. Всі шамотні камені мають свої особливості і умови експлуатації. При виборі правильної марки і якісного матеріалу ви забезпечите надійність будь-якої конструкції, що буде з неї побудована.

Оставить отзыв
Ещё никто не оставил комментарий к записи.
Оставить комментарий

Powered by module Blog | News | Reviews | Gallery ver.: 4.33.2 (Commercial license) (opencartadmin.com)